STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE. ZGODNIE Z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI MOŻESZ OKREŚLIĆ WARUNKI PRZECHOWYWANIA
LUB DOSTĘPU DO COOKIE W TWOJEJ PRZEGLĄDARCE LUB KONFIGURACJI USŁUGI X
produkt

SOLPADEINE®

(Paracetamolum 500 mg + Codeini phosphas 8 mg + Coffeinum 30 mg) tabletki musujące, tabletki, kapsułki
Lek o działaniu przeciwbólowym.

Skład

1 tabletka musująca lub tabletka lub kapsułka zawiera jako substancje czynne 500 mg paracetamolu, 8 mg fosforanu kodeiny i 30 mg kofeiny oraz substancje pomocnicze, w tym sorbitol i 398 mg sodu (dotyczy tabletek musujących) – szczegółowe informacje w ulotce dla pacjenta.

Wskazania

Bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła, objawy grypy i przeziębienia, gorączka.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Doustnie, 2 tabletki musujące lub 1 do 2 tabletki, lub 2 kapsułki rozpuścić w szklance wody, podawać do 4 razy na dobę.

Nie przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny. Nie stosować więcej niż 8 tabletek/tabletek musujących/kapsułek na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
W przypadku przedawkowania należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem nawet, jeżeli nie wystąpiły żadne działania niepożądane,ponieważ może dojść do uszkodzenia wątroby.

Lek zawiera kodeinę, która uzależnia – szczegółowe informacje w ulotce dla pacjenta. Nie stosować leku regularnie dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza.

Szczegółowe informacje w ulotce umieszczonej wewnątrz opakowania.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Nie stosować po upływie terminu ważności. OTC - Lek wydawany bez recepty

Podmiot odpowiedzialny

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.
Pozwolenie Nr (tabletki musujące) R/3435,
(kapsułki) R/3436, (tabletki) 4999
SOLP/GP/2015/035

omega